Кожен обласний центр України має власну фішку, якою пишаються його мешканці і дуже цікавляться туристи. Наприклад, Одесу величають столицею гумору, золотоверхий Київ – містом храмів та каштанів, а Харків знають як мегаполіс із найбільшим у країні майданом Свободи.
Є така родзинка і у Вінниці – її називають містом Ідей та Фонтанів. Про водограї, які є справжньою окрасою мальовничих вінницьких вулиць, затишних парків та площ, розповідається далі.
Головний водограй – «Рошен»: історія та особливості
Церемонія урочистого відкриття такої унікальної гідротехнічної споруди, що стала яскравою візитівкою всієї Вінниччини, відбулася в 2011 році.
Місце розташування даної дивовижно красивої локації – ріка Південний Буг. Дотепер фонтан «Рошен» у місті Вінниця з точки зору своїх масштабів не має суперників на всьому Європейському континенті – він найбільший.
Міжнародні експерти також включили цей водограй до десятки найбільш видовищних фонтанів світу.
Масштабність та велич його вражає. Водяні струмені здіймаються на висоту 20-поверхового хмарочоса і сягають 60 метрів. Фронтально вони розлітаються на відстань 140 метрів.
У різну пору доби ця локація виглядає неоднаково. Вранці та вдень вона уособлює гармонію та сприяє релаксації, тихому та спокійному відпочинку.
А з приходом вечірніх сутінок відповідний фонтан перетворюється на гігантське водне полотно для демонстрації різноманітних грандіозних шоу.
Кожна із таких мультимедійних програм поєднує в собі яскраві сюжети, музику різних жанрів (найчастіше це класика) та унікальні танцювальні постановки. Відповідні дійства, масштабні та захоплюючі неймовірною красою, не можна назвати звичайними розважальними виставами на воді. Вони справляють враження витворів новітнього мистецтва, шедеврів, що не залишають байдужим жодного глядача.
Найпопулярніші водні шоу
Серед численних різножанрових програм, які пропонує вінницький фонтан «Рошен» на Південному Бузі, що став одним із символів міста, славу топових здобули тематичні шоу, наведені в переліку нижче.
- «Ельфи». Видовище з казковим сюжетом, що розповідає про чарівний світ ельфів та боротьбу цих крихітних істот з підступним драконом, який вторгся в їхню країну. Постанова, атмосферна та хвилююча, оригінально поєднує в собі жанри фентезі та екшн. А в її фіналі добро отримує перемогу над злом, як це і має бути.
- «Маленький принц». Шоу за мотивами однойменної пригодницько-філософської казки Екзюпері, що являє собою симбіоз майстерної хореографії та анімації, на фоні якої веде свою розповідь казкар.
- «Українське». Програма, під час якої звучать безсмертні хіти таких видатних вітчизняних виконавців як Дмитро Гнатюк, Олег Скрипка, Ніна Матвієнко та інших знаменитих вокалістів. Надзвичайно чуттєве та ліричне шоу, наповнене національним колоритом, яке ще називають «Струни рідної душі».
- «Лебедине озеро». Сучасна інтерпретація балету П. Чайковського у виконанні українських танцівників, у тому числі учасників телевізійного шоу «Танцюють всі». Виступ цих та інших майстрів хореографії відбувається на фоні відомої класичної музики.
- «Винаходи». Яскрава театралізовано-музична розповідь про важливі для розвитку людства відкриття та винахідників, від прадавніх доісторичних до наших часів – ери розвитку інноваційних технологій.
Кожна з цих програм, сповнена неймовірних видовищних лазерних ефектів, викликає справжній захват у дорослих та дітей.
Цікаві факти
Можна навести ряд дивовижних фактів про головний водограй міста Вінниця, що є одним із головних атрибутів цього обласного центру:
- наразі щорічна кількість глядачів відповідних водних шоу нараховує десятки тисяч (а до війни сюди приїздило немало й зарубіжних туристів суто заради перегляду таких неймовірних програм);
- ексклюзивність даного фонтану в тому, що він, на відміну від більшості гідротехнічних споруд відповідної специфіки, використовує природну річкову воду (восени, напередодні замерзання Південного Бугу, обладнання даної локації опускають під товщу води, а навесні його піднімають для подальшої експлуатації);
- для перегляду світлових ефектів та сюжетних відеопроекцій на фоні звучання музики тут просто неба обладнаний величезний амфітеатр;
- серед відвідувачів водних шоу-програм однаково багато родин, романтичних пар, туристичних груп та мандрівників, що подорожують поодинці – вони різного віку, статі та соціального статусу;
- період роботи водограю сезонний – з кінця квітня до середини жовтня (кожне відкриття його стає святковою, урочистою церемонією з повноцінною концертною програмою та різними розвагами).
У денну пору доби водограй просто працює на фоні музики, увечері музичний супровід синхронізується з рухом падаючих струменів. Тривалість нічного лазерного шоу, що розпочинається з настанням темряви, складає приблизно 1 годину.
Які ще фонтани варто подивитись у Вінниці?
Крім головного мультимедійного водограю Roshen, це місто налічує близько двох десятків фонтанів, кожен із яких заслуговує на увагу.
На площі Костянтина Могилка, вулиці Липовецькій, проспекті Космонавтів та на території житлового комплексу «Андорра» розташовуються пішохідні фонтани – вони особливо популярні у містян в літні жаркі дні.
Ефектними та витонченими фонтанами-змійками можна помилуватися на площі Незалежності, а на площі Калічанській, що раніше носила ім’я Гагаріна, встановлений цілий комплекс таких гідрологічних споруд.
Традиційно відповідні локації з водними струменями, що приваблюють любителів фотосесій, розташовуються в міських парках та інших куточках відпочинку.
Стратегія розвитку міста передбачає розширення його фонтанної карти – адже такі гідротехнічні споруди додають йому комфорту та затишку.
Актуальна інформація для туристів
Після повномасштабного вторгнення в Україну північного сусіда головний фонтан Вінниці упродовж двох сезонів не працював. Але в 2024 році 1 травня його знову відкрили – адже і в цей трагічний для країни час люди потребують якоїсь розради для душі.
У будні дні відповідна локація починає роботу о 12.00 й завершує її о 20.30.
Вівторок вважається днем профілактики – цього дня тижня графік роботи водограю з 16.00 до 20.30.
На свята та у вихідні цей фонтан наразі працює також з 12.00 до 20.30.
Міні-шоу відбувається кожні півгодини без музичного супроводу.
У період повітряних тривог водограй вимикають.
Знайти головний вінницький фонтан можна неподалік острівця Кемпа, за адресою набережна Roshen, вулиця Кармелюка.
Більше цікавих місць в Вінниці можете знайти в категорії “Туризм” на нашому сайті.