В Україні, станом на 2024 році жнива почалась на півмісяця раніше, ніж зазвичай. Зазвичай жнива, збори урожаю продукції первинного сектору починаються у другій декаді червня, тобто у другій половині чи наприкінці першого місяця літа.
Аномально теплі, подекуди навіть спекотні квітень і травень стали причиною раннього дозрівання сільсько-господарських, зокрема зернових культур. Підвищення температури повітря на весні та часті, сильні дощі та зменшення хмарності – усе це прояви глобального потепління та кліматичні й погодні умови. Вирощування та збір урожаю сфери сільського господарства напряму залежить від зазначених чинників. Для розвитку і достигання більшості зернових культур потрібна стабільна тепла, спекотна, безхмарна і періодично дощова погода, що було навесні цього року.
Збори урожаю зернових, зокрема, пшениці уже почались на початку червня цього року. Так, наприклад, жнива стартували у Миколаївські області 6 червня, а в Одеській – 10 червня. Хоча, після деокупації й розмінування українських полів на території півдня і півночі посівні площі значно збільшились. Тоді чому жнива закінчаться раніше? Справа в тому, що період збирання врожаю зернових культур обмежений у часі – всього 10 днів від початку дозрівання. Через перетримку і велике навантаження на аграрні компанії культури можуть перезрівати. Так от, колоскові культури на другий тиждень обсипають чверть свого зерна, що несе в собі величезні збитки. Тому, затримка процесу збору означає, насамперед втрату врожаю, а в другу чергу – збитковістю.
Проте, ефективність збору, вузькі терміни й погодні умови – не єдине, що впливає на остаточний урожай українських аграріїв. Ще дві дуже вагомі сфери впливають на прибутковість і рентабельність аграрних компаній. Деякі аграрії вдаються до використання застарілих моделей техніки для збору культур, тому в силу технічних недосконалостей (розгерметизації, проблем із сепараторами чи прямо на землі залишається значна частина врожаю. Друга вагома сфера – транспортування і зберігання зерна. Найновіші і найбільш якісні стрічки можна підібрати тут: https://promua-group.com/ua/lenty-transporternye
Знову ж таки, через технічні особливості різних апаратів часто втрачається деяка частина врожаю. Проте, аграрії вважають, що із другим нічого зробити не можна. Це не так – можна щонайменше замінити транспортерну стрічку на новішу і якіснішу.