Адміністративний центр Вінниччини, історія якого налічує понад шість століть, може похвалитися численними регаліями та статусами.
Це мальовниче місто на Поділлі неодноразово визначалося в нашій країні найкомфортнішим, а ще воно є знаменитим осередком туризму, бо має чимало визначних пам’яток. Але не всім відомо про численні вінницькі рекорди, які є предметом гордості місцевих мешканців.
Про такі серйозні і не зовсім досягнення, що однозначно додали Вінниці всеукраїнської слави, визнання та всенародної популярності, можна прочитати далі.
Мапа Вінниччини з сала
Такий незвичайний картографічний виріб був викладений у центрі Вінницької області в 2018 році, коли в травні в цьому місті проходив ексклюзивний фестиваль «Він Сало Фест».
Варто уточнити, що відповідну мапу виклали не лише зі шматочків сала. Під кожним шматочком сальця, як і має бути, знаходився кусник хліба.
У результаті вийшла така собі гігантська мапа у два метри шириною та довжиною. На виготовлення такого гастрономічного дива пішло близько трьох тисяч канапок. Кожен бутерброд вінницькі кулінари дбайливо приправили спеціями у вигляді гірчиці та паприки, а також часником.
Відомо, що загалом для даного виробу було витрачено 25 кг сала, близько 62 кг хліба та 1 кг часнику.
Найбільший в історії герб міста
Цей рекорд був зафіксований у 2021 році під час відзначення свята з нагоди Дня міста, 11 вересня.
Місцеві майстрині представили сповненим подиву та щирого захвату присутнім найбільший в герб Вінниці форматом 6 на 4 метри, площа якого склала 24 м² відповідно.
Основою цього виробу було текстильне полотно, а матеріалом для його декору стали атласні стрічки червоного та жовтого кольору. Вишили цей величезний символ своєї малої батьківщини містяни технологією подвійного хрестика, вклавши у відповідну роботу не тільки вміння, але й часточку власної душі.
Відомо, що для виконання такого незвичайного витвору декоративного мистецтва знадобилося понад 2,5 тисячі метрів стрічок.
Виглядав зображений відповідним незвичайним та доволі копітким методом герб міста естетично, яскраво та вишукано.
Анімація з піску
Програму свята з нагоди 30-ї річниці Незалежності України включила пісочна анімація, що відбувалася у вигляді сюжетної, оригінальної шоу-програми.
Участь у цьому дійстві брало три десятки школярів. Під час такого заходу, що став черговим рекордом міста, діти зобразили засобом піску життя рідного краю в різні часові епохи.
Тема анімації звучала як «Мальовнича Вінниччина: від давнини до сучасності».
Цікаво, що кількома місяцями раніше юні вінничани встановили рекорд аналогічної специфіки вперше. Того разу вони змогли намалювати з піску 20 казкових сцен упродовж 20 хвилин. Відбулася ця подія в одному з міських театрів в форматі онлайн.
Найбільше зібрання мініатюр транспорту
До встановлення відповідного національного рекорду має безпосереднє відношення відкриття першого в Україні музею моделей транспортних засобів.
Сталася ця подія в 2018 році, 27 квітня. Представлена в даному незвичайному музейному закладі найбільша колекція міні-транспорту стала черговим рекордним досягненням міста.
Ця оригінальна експозиція представила глядачам понад п’ять тисяч мініатюрних взірців транспорту. Серед них були численні зображення водних та повітряних суден, автомашин, моделі різної військової транспортної техніки, засоби громадського транспорту, в тому числі електричного та залізничного.
Упродовж наступних трьох років фонд даного музею виріс приблизно на тисячу примірників і наразі він продовжує збільшуватися. У наш час його експозиція моделей транспорту є найбільш численною не лише в нашій країні, а й в усьому центральноєвропейському регіоні.
Державний прапор із передової на 354-метровій висоті
Такий синьо-жовтий стяг замайорів на маківці міської телебашти п’ять років тому. Ініціатива підняття українського прапора на висоту понад 350 метрів належала військовим.
Це полотнище прикрашає символічний напис «Україна Єдина» та підписи майже сотні наших воїнів, які того часу боронили рідну землю на лінії бойових дій. Один із бійців написав на прапорі надзвичайно актуальні та особливо хвилюючі для теперішнього часу слова: «Мирного неба тобі, Вінниця».
Даний прапор був занесений до Книги Рекордів України в номінації «Масові заходи», що стала складовою програми з нагоди відзначення такого свята як День Європи.
Найбільш тривалий шлюб
До числа міських досягнень можна віднести й найвитриваліший шлюб Вінниці, який став рекордним у межах всієї України.
Безпосереднє відношення до нього мало подружжя Макаренків – Миколи та Єлизавети. Одружилася ця чудова пара нині досить поважного віку, що мешкає, а обласному центру Вінниччини, на початку 1950 року.
На момент фіксації рекорду подружжя прожило разом понад 72 роки. Чоловік відсвяткував столітній ювілей, а його дружина відзначила свій 92-й день народження. У них є не лише діти й онуки, а вже й трійко правнуків.
На питання допитливих кореспондентів ЗМІ про секрет їхнього подружнього довголіття Макаренки одностайно та з доброю усмішкою відповіли, що жодної таємниці тут нема. Ці сповнені позитиву та щирості вінницькі рекордсмени вважають, що просто треба жити в злагоді, люблячи одне одного.
Інші рекорди, що були зафіксовані у Вінниці в останні два роки
Серед останніх подій, якими це затишний обласний центр в котрий раз підтвердив свій почесний статус «міста рекордів», можна назвати такі випадки:
- минулого року тут було зібрано два десятки об’ємних картин із дерев’яних кубиків митцем Володимиром Лапшовим;
- на благодійному фестивалі вареників, що теж проходив у Вінниці торік, місцеві кулінари зліпили 4140 вареників із 65 варіантами начинки;
- цього року рекордсменом став Вінницький технічний спеціальний коледж через одночасне проведення в 45 аудиторіях лекції на тему «Україна в світі» (причому вона була прочитана на різних навчальних предметах, і учасниками цього масштабного заходу стало 1055 студентів та викладачів);
- у Вінниці мешкає немовля з найдовшою шевелюрою – у віці 9 місяців у цього диво-малюка довжина волосся складала 20 см.
На думку вінничан, збільшувати число рекордів та ставати лідерами всіляких рейтингів із року в рік їм допомагає наполегливість, амбітність та вміння й бажання працювати – адже вони дуже пишаються своєю малою батьківщиною й палко її люблять.
Більше актуальної та цікавої інформації про Вінницю читайте на нашому порталі.