Україна та світ відзначають 18 травня як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який сягнув свого апогею у 1944 році.
За вказівкою сталінського режиму, кримських татар було безпідставно проголошено “зрадниками” та примусово депортовано у віддалені регіони Радянського Союзу. Ця трагедія стала причиною загибелі понад 50 тисяч осіб лише впродовж перших двох років виселення, а загалом непрямі демографічні втрати склали 80% усього кримськотатарського народу.
З особливим співчуттям згадуємо, що серед померлих за перший рік майже половина складала дітей до 16 років. Цей трагічний епізод в історії їхнього народу досі викликає біль і обурення. Протягом понад 20 років радянська влада ігнорувала злочинний характер своїх дій, заперечуючи факти геноциду. Навіть після того, як у 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, їм так і не було надано права повернутися до Криму. Заборона на повернення існувала до 1989 року, позбавляючи народ можливості повернутися до своєї батьківщини.
Сьогодні не лише вшановуємо пам’ять загиблих депортованих кримських татар, а й підтверджуємо, що ця трагедія стала спільним болем та частиною історії, яку ми ніколи не забудемо й не пробачимо.
Більше цікавих статей ви можете знайти в категорії НОВИНИ УКРАЇНИ